Ściany i panele tapicerowane i pikowane

Aby ściany pokoju wyglądały pięknie i stylowo, warto zdecydować się na ich tapicerowanie. Jego wykonanie wiąże się z szeregiem korzyści, głównie natury estetycznej, ale nie tylko. Pikowane panele ścienne nadają wnętrzu ciepłego i przytulnego charakteru. Cechuje je uniwersalność zastosowania. Mogą z powodzeniem służyć jako miękkie wezgłowia łóżek albo ciekawa ozdoba przedpokoju. Za tapicerowaniem ścian przemawiają także względy praktyczne. Umieszczone na murze pikowania gwarantują pomieszczeniu doskonałą akustykę, tłumiąc dobiegające z niego hałasy. Rozwiązanie to zatem doskonale sprawdzi się w przypadku mieszkań znajdujących się w blokach i kamienicach.

Warto zwrócić uwagę na zalety pikowanych paneli ściennych wykorzystywanych do dekorowania wnętrz. Przede wszystkim masz nieograniczoną możliwość doboru takich modeli, które będą najlepiej odpowiadały Twoim upodobaniom estetycznym oraz stylowi aranżacji pomieszczenia. Wybór koloru i motywów graficznych, rodzaju wykorzystanej tkaniny czy sposobu szycia należy tylko do Ciebie. Panele tapicerowane charakteryzują się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia i zaplamienia. Mogą one także z powodzeniem służyć jako oparcie dla osoby wypoczywającej na łóżku.

Zastanawiasz się, jaki materiał najlepiej wykorzystać do pikowania ścian? Pomyśl o zastosowaniu tkanin obiciowych, używanych również do pokrywania starych, tapicerowanych już wcześniej mebli. Doskonale w tym aspekcie sprawdzą się zwłaszcza welury, filce oraz materiały wykonane z wełny, które są odporne na ścieranie i nie ulegają zbyt łatwo zabrudzeniom.

Brak produktów