PRODUCENT OD 30 LAT
NAJNIŻSZE CENY
PONAD 1000 PRODUKTÓW

PRODUCENT MEBLI OD 30 LAT

Blog

Jak czyścić meble tapicerowane

Jak czyścić meble tapicerowane?

Kanapy zapewniają komfort i styl w salonach, ale zużywają się dużo bardziej niż myślisz. Od zjedzenia kolacji w salonie lub oglądania filmu z  ukochanym czworonogiem przytulonym do ciebie na kolanach – kanapa może przechwycić olejki z ciała, zapachy gotowania oraz unoszący się w powietrzu kurz i brud. Długo nie czyszczone meble tapicerowane mogą być dużym źródłem bakterii. 

W przypadku mebli tapicerowanych nauka dokładnego czyszczenia kanapy może wydawać się trudnym i mozolnym wyzwaniem. Na szczęście mamy kilka wskazówek i sztuczek dla Ciebie, dzięki którym czyszczenie kanapy będzie wręcz dziecinnie proste.

Zanim zaczniesz oczyszczać swoje meble tapicerowane, ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj tkaniny jest używany w tapicerce i co oznaczają kody przed rozpoczęciem czyszczenia.

Kody powszechnie używane na etykietach tapicerowanych mebli to:

  1. W – Oznacza to, że do czyszczenia można użyć wody
  2. WS – Można użyć detergentu do czyszczenia na sucho lub łagodnego detergentu i odkurzacza parowego
  3. X – Bez wody
  4. S – Można wykorzystać detergent do czyszczenia na sucho

Regularne czyszczenie i konserwacja mebli tapicerowanych powinny być wykonywane co tydzień, aby zapobiec długotrwałym skutkom plam, zabrudzeń i zanieczyszczeń. 

Meble tapicerowane – sprawdzone sposoby na wyczyszczenie

Regularna konserwacja nie zawsze niweluje głęboko osadzone zabrudzenia i plamy. Do dokładnego wyczyszczenia kanapy potrzebne będą ściereczki do czyszczenia, szczotka, soda oczyszczona i odkurzacz ze specjalną nasadką.

Zastosuj sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona jest świetna do wielu aktywności, w tym do usuwania brudu z kanapy. Najpierw przetestuj roztwór z sody na tkaninie w niewidocznym miejscu. Zazwyczaj soda oczyszczona jest bezpieczna dla większości rodzajów tapicerki

Użyj twardej szczotki

Użyj szczotki, aby usunąć okruchy, kurz i inne zanieczyszczenia. Posyp kanapę sodą oczyszczoną i odstaw na 20 do 30 minut. Możesz rozważyć zmieszanie sody oczyszczonej z suchym środkiem do czyszczenia dywanów, aby uzyskać jeszcze głębsze czyszczenie mebli tapicerowanych. 

Odkurzacz parowy

Jeśli zależy Ci na jeszcze głębszym czyszczeniu mebli tapicerowanych, rozważ wypożyczenie odkurzacza parowego lub zakup specjalistycznego środka czyszczenia dywanów, aby umyć kanapę. Myjek parowych można używać do szerokiej gamy tapicerki, z wyjątkiem zamszu. 

Wykorzystaj pralkę

Sprawdź także, czy można zdjąć poszewki tapicerowane z poduszek dołączonych do Twojej kanapy. Jeśli na etykiecie znajdziesz informację, że można je prać, to doskonale – z łatwością pozbędziesz się brudu. Jeśli jednak nie będzie można czyścić tapicerki poduszek to wytrzep je na słońcu. Warto wiedzieć, że promienie UV usuwają bakterie.

Może Cię zainteresować

dostawa mebli

Transport

Wiemy, że transport mebli to duże wyzwanie, dlatego możesz skorzystać z usług firmy transportowej, która przywiezie Twoje zakupy.

zaufany sklep internetowy

Zaufany sklep internetowy

Przez lata budowana marka spowodowała, że nasi klienci kupując u nas meble czują się pewnie i bezpiecznie.

najniższe ceny mebli od producenta

Najniższe ceny na rynku

Dzięki temu, że jesteśmy producentem możemy zaoferować towar najwyższej jakości w najlepszych cenach.

meble tapicerowane na raty 0%

Raty 0%

Nie tylko nasze meble są wygodne... wygodne jest także finansowanie zakupów w ratach, oferowane przez współpracujące z nami bank.

Zapisz się do newslettera i zyskaj 20 zł na zakupy

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o najnowszych produktach i promocjach

MEBLE ARES to producent mebli oferujący produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Stawiamy na dopracowanie produktów w najmniejszych detalach, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać ich funkcjonalność jak i wyjątkowy design. Szeroki wachlarz kolorystyki sprawia, że meble można z łatwością dopasować do każdego pomieszczenia.

Zarejestruj się

Nie masz konta?

[reviews_rating]

Zamów 6 próbek tkanin za jedyne 10 zł

Cena próbnika:

10 zł / 6 próbek

Czas dostawy:

około 5 dni roboczych