Blog

poradnik jak prać meble tapicerowane

Jak prać meble tapicerowane?

Twoja kanapa jest jednym z najczęściej używanych mebli w Twoim domu. Służy jako łóżko, stół jadalny, legowisko dla zwierząt i plac zabaw dla Twoich pociech. Cała ta aktywność pozostawia wiele plam i niewidzialnego brudu, takiego jak roztocza, bakterie i grzyby. Przyjrzyj się uważnie swojej kanapie. Prawdopodobnie nadszedł czas, aby ją dobrze wyczyścić i zdezynfekować. 

Głębokie czyszczenie mebli tapicerowanych będzie wymagało trzech kroków. Chociaż powinieneś odkurzać swoją kanapę co tydzień, usuwanie plam i ogólne czyszczenie tapicerki powinno odbywać się co kwartał lub w razie potrzeby, np. gdy Ci się coś wyleje. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić czystość jednocześnie trwałość swojej tapicerowanej kanapy, bez względu na styl i rodzaj tapicerki, jest odkurzanie jej co tydzień. Wystarczy lekki, przenośny odkurzacz, by regularnie wyczyścić meble.

Meble tapicerowane – pielęgnacja krok po kroku

Wybierz odkurzacz z filtrem HEPA, aby wychwycić jak najwięcej kurzu i alergenów, takich jak sierść zwierząt domowych. Aby naprawdę zwalczyć bakterie, wirusy, pluskwy i roztocza, użyj odkurzacza ze światłem UV, które dużo skuteczniej pozbywa się niechcianych domowników w tapicerowanych meblach. 

Dokładnie poodkurzaj

Ważne jest, aby odkurzyć dokładnie każdy centymetr tapicerki. Nie zapomnij o dolnych bokach i tylnej części kanapy, nawet jeśli jest umieszczona przy ścianie. Wszędzie tak naprawdę jest kurz i bakterie. 

Wyczyść zaległe plamy

Zanim będziesz mógł wyczyścić całą tapicerkę, powinieneś zacząć od zaległych plam. Jeśli plamy są świeże, usuń jak najwięcej wilgoci za pomocą ręczników papierowych. W przypadku starych plam np. po jedzeniu, użyj krawędzi tępego noża lub krawędzi karty kredytowej, aby usunąć jak najwięcej elementów zabrudzenia. Nigdy nie pocieraj obszaru, ponieważ to tylko wpycha plamę głębiej we włókna tkaniny.

Zastosuj wodę i płyn do mycia naczyń

Jeśli tapicerkę można czyścić środkiem na bazie wody, wymieszaj jedną czwartą szklanki płynu do mycia naczyń i jedną szklankę ciepłej wody w małej misce. Użyj miksera elektrycznego lub trzepaczki, aby stworzyć trochę mydlin. Zanurz gąbkę w mydlinach i zetrzyj plamę. Delikatnie pocieraj meble tapicerowane, staraj się nie wcierać brudu. 

Dokładnie wytrzyj powierzchnię

Użyj gąbki lub ściereczki z mikrofibry namoczonej w roztworze i wykręconej do wilgotnej powierzchni, aby wytrzeć każdą powierzchnię. Oczyszczaj powierzchnie mebli tapicerowanych jednocześnie na małych odcinkach i unikaj kontaktu z wodą metalowych elementów, takich jak guziki, zatrzaski i nogi ramy. Może to powodować trudne do usunięcia plamy rdzy w przyszłości. 

Osusz suchą szmatką

Cały proces prania mebli tapicerowanych można zakończyć mokre miejsca osuszając suchą szmatką, aby wchłonąć wilgoć. Możesz użyć także wentylatora cyrkulacyjnego, aby przyspieszyć suszenie, ale unikaj bezpośredniego ciepła, które może zniszczyć delikatną tapicerkę. 

Może Cię zainteresować

dostawa mebli

Transport

Wiemy, że transport mebli to duże wyzwanie, dlatego możesz skorzystać z usług firmy transportowej, która przywiezie Twoje zakupy.

zaufany sklep internetowy

Zaufany sklep internetowy

Przez lata budowana marka spowodowała, że nasi klienci kupując u nas meble czują się pewnie i bezpiecznie.

najniższe ceny mebli od producenta

Najniższe ceny na rynku

Dzięki temu, że jesteśmy producentem możemy zaoferować towar najwyższej jakości w najlepszych cenach.

meble tapicerowane na raty 0%

Raty 0%

Nie tylko nasze meble są wygodne... wygodne jest także finansowanie zakupów w ratach, oferowane przez współpracujące z nami bank.

Zapisz się do newslettera i zyskaj 20 zł na zakupy

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o najnowszych produktach i promocjach

MEBLE ARES to producent mebli oferujący produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Stawiamy na dopracowanie produktów w najmniejszych detalach, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać ich funkcjonalność jak i wyjątkowy design. Szeroki wachlarz kolorystyki sprawia, że meble można z łatwością dopasować do każdego pomieszczenia.

Koszyk

Z kodem WIELKANOC taniej o VAT + DARMOWA DOSTAWA

Zarejestruj się

Nie masz konta?

[reviews_rating]

Zamów 6 próbek tkanin za jedyne 10 zł

Cena próbnika:

10 zł / 6 próbek

Czas dostawy:

około 5 dni roboczych