Jak zabezpieczyć krzesła przed kotem

Jak zabezpieczyć krzesła przed kotem?

Oprócz tego, że są kochane, koty gubią sierść i drapią. Drapią, aby rozciągnąć mięśnie, w czasie drapania usuwają także stare osłonki pazurów, a także komunikują się ze sobą. Dla kota meble w tym krzesła wydają się naturalnym miejscem do drapania. Zamiast pozbawiać kota pazurów, możemy zrobić kilka rzeczy, aby chronić meble, jednocześnie szkoląc kota i oferując mu atrakcyjne zamienniki naszych mebli.  

W chwili kiedy decydujemy się na zwierzęta w domu, musimy liczyć się z ich zwyczajami i naturą. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na sukcesywne niszczenie i drapanie naszych krzeseł przez koty. Oto kilka prostych sposobów, jak zapobiec potencjalnym szkodom. 

Osłony i pokrowce na krzesła

Osłony mebli i krzeseł to skuteczna osłona przed kocimi pazurami. Osłony są wykonane z tworzywa sztucznego lub innych mieszanek i zapewniają odporność na zarysowania i pazury. Są one całkowicie przejrzyste i przezroczyste, więc nie zasłaniają też wyglądu i designu mebli. Podobne efekty ochronne przynosi zastosowanie pokrowców na krzesła. Pokrowce są uszyte na wymiar z tkaniny, która można dopasować kolorystycznie do reszty mebli. Pokrowiec doskonale zabezpiecza szczególnie tapicerowane meble przez sierścią pupila.

  • Jeżeli nie chcemy na stałe trzymać pokrowca na meblach, możemy położyć ręcznik w miejscu, w którym zwykle lubi odpoczywać kot. Wystarczy zdjąć ręcznik i prać go codziennie lub dwa razy.

A może specjalny spray odstraszający kota? 

Kup spray odstraszający, którego koty nie lubią, i spryskaj nim meble i krzesła, które kot zwykle drapie i na których przesiaduje. Odstraszające spraye można kupić w większości sklepów zoologicznych. Przy użytkowaniu należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby uzyskać zadowalający efekt. Domowym sposobem na zniechęcenie kota do jakiegoś miejsca jest spryskanie go mieszanka wody i soku z cytryny. 

  • Pamiętajmy, że może zaistnieć potrzeba wielokrotnego zastosowania środka odstraszającego. Tylko regularne stosowanie środka przyniesie trwałe zmiany w zachowaniu kota. 

Taśma dwustronna też zdaje egzamin 

Dobrym, domowym sposobem na zniechęcenie kota do drapania, jest naklejenie taśmy dwustronnej w miejscach, w których drapie najczęściej. Każdemu kotu nie podoba się uczucie lepkości i klejenie łap do taśmy. Tu warto wspomnieć, że większość taśm dwustronnych dostępnych na rynku, nie powinna pozostawiać lepkich pozostałości na meblach 

  • Alternatywa dla taśmy jest umocowanie do nóg krzesła kilku napompowanych balonów. W chwili, kiedy kot zacznie wdrapywać się is skrobać przebije balon, którego huk na długo powstrzyma kota od złych nawyków. 

Pielęgnowanie dobrych nawyków

Oczywiście zawsze można obciąć pazury kotu, ale tego nie zalecamy. W to miejsce lepiej jest zająć kota taką zabawą, która odwiedzie zwierze od niszczenia krzeseł i innych mebli. W tym celu można umieścić drapak z sizalu obok miejsca, które zwykle drapie pupil. Jeżeli kot woli drapać drewniane nogi krzeseł, użyj drapaka wykonanego najlepiej z cedrowego drewna. 

Może Cię zainteresować

dostawa mebli

Transport

Wiemy, że transport mebli to duże wyzwanie, dlatego możesz skorzystać z usług firmy transportowej, która przywiezie Twoje zakupy.

zaufany sklep internetowy

Zaufany sklep internetowy

Przez lata budowana marka spowodowała, że nasi klienci kupując u nas meble czują się pewnie i bezpiecznie.

najniższe ceny mebli od producenta

Najniższe ceny na rynku

Dzięki temu, że jesteśmy producentem możemy zaoferować towar najwyższej jakości w najlepszych cenach.

meble tapicerowane na raty 0%

Raty 0%

Nie tylko nasze meble są wygodne... wygodne jest także finansowanie zakupów w ratach, oferowane przez współpracujące z nami bank.

Zapisz się do newslettera i zyskaj 20 zł na zakupy

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o najnowszych produktach i promocjach

MEBLE ARES to producent mebli oferujący produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Stawiamy na dopracowanie produktów w najmniejszych detalach, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać ich funkcjonalność jak i wyjątkowy design. Szeroki wachlarz kolorystyki sprawia, że meble można z łatwością dopasować do każdego pomieszczenia.

Koszyk

Z kodem WIELKANOC taniej o VAT + DARMOWA DOSTAWA

Zarejestruj się

Nie masz konta?

[reviews_rating]

Zamów 6 próbek tkanin za jedyne 10 zł

Cena próbnika:

10 zł / 6 próbek

Czas dostawy:

około 5 dni roboczych