PRODUCENT OD 30 LAT
NAJNIŻSZE CENY
PONAD 1000 PRODUKTÓW

PRODUCENT MEBLI OD 30 LAT

Blog

Nowoczesne pufy do salonu

Nowoczesne pufy do salonu- do jakich wnętrz się sprawdzą?

Nasze salony zwykle aranżowane są w jednym, konkretnym stylu. Chcemy bowiem, by prezentowały się one w maksymalnie wyjątkowy sposób. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, który często jest wizytówką dla naszego domu lub mieszkania. To właśnie w salonie przyjmujemy gości i wypoczywamy wraz z rodziną. W tym wypadku do aranżacji wnętrza przykładamy więc ogromną uwagę. Nie chodzi tu jednak o wybranie kolorów na ścian, czy podstawowych mebli. To co świadczy o wyjątkowości salonu to dobrane do niego dodatki i akcesoria. Wobec tego warto zwrócić szczególną uwagę na niewielkie meble w postaci nowoczesnych puf do salonu. Do jakich wnętrz się one sprawdzą?

Nowoczesne pufy do salonów w stylu glamour

Nowoczesne pufy do salonu to tak naprawdę dość szeroka kategoria mebli. Jednocześnie można śmiało powiedzieć, że łączy jest fakt iż zwykle są one obite welurową tapicerką. Nowoczesne pufy do salonu mogą posiadać także chromowane dodatki, a także liczne ozdoby. Z drugiej zaś strony, mogą mieć one całkowicie prostą i gładką formę. Oczywiście jeśli zaaranżowaliśmy nasz salon w stylu glamour i chcemy wprowadzić do niego nieco więcej hollywoodzkiego blichtru, to nowoczesne pufy do salonu skutecznie nam w tym pomogą. Jednak warto poświęcić chwilę na to, by je odpowiednio dobrać.

Przede wszystkim sprawdzi się duża pufa i pufy niewysokie. Warto zadbać o to, by posiadały one ozdobne pikowania lub były opatrzone połyskującymi, metalicznymi nóżkami. Ich welurowe obicie nie koniecznie musi być białe lub czarne. Wśród nowoczesnych puf do salonu glamour szczególne względy zyskały sobie modele w kolorze żywej i intensywnej butelkowej zieleni. Świetnie mogą sprawdzić się także nowoczesne pufy, które znajdują się na wyrazistych, metalicznych wspornikach, niejako nachodzących na tapicerkę. Dodadzą one całemu wnętrzu niezwykle luksusowego i prestiżowego wydźwięku.

Nowoczesne pufy do salonów minimalistycznych

Okazuje się, że nowoczesne pufy mogą również stać się wyjątkową ozdobą salonów minimalistycznych. Wystarczy- podobnie jak w poprzednim wypadku- odpowiednio je dobrać. Wśród puf minimalistycznych z powodzeniem będziemy mogli znaleźć modele o wyjątkowo prostym kształcie. Mowa tu głównie o nowoczesnych pufach do salonu, które przybierają formę prostego walca, bez dodatkowych zdobień. Zwykle są one również nieco wyższe i obite welurową tapicerką.

Ze względu na charakterystykę i wyznaczniki wnętrz minimalistycznych, w których dominuje prostota i estetyka, pufy te nie powinny posiadać żadnych, dodatkowych zdobień, czy także nie powinny być one pikowane. Jeśli zaś chodzi o kolor, to zgodnie z typologią minimalizmu, nowoczesne pufy powinny mieć obicie białe, czarne lub szare. Ciekawym zabiegiem do salonów zaaranżowanych w tym stylu może być stworzenie z puf kontrastujących kompozycji. Wówczas można połączyć ze sobą dwa kolory puf lub po prostu zdecydować się na modele dwukolorowe, dopasowane do barw, które dominują we wnętrzu.

Może Cię zainteresować

Dostawa GRATIS na wszystkie dostępne produkty!

Zarejestruj się

Nie masz konta?

?>
[reviews_rating]

Zamów 6 próbek tkanin za jedyne 10 zł

Cena próbnika:

10 zł / 6 próbek

Czas dostawy:

około 5 dni roboczych