PRODUCENT OD 30 LAT
NAJNIŻSZE CENY
PONAD 1000 PRODUKTÓW

PRODUCENT MEBLI OD 30 LAT

Blog

W jakiej odległości od telewizora powinna stać kanapa?

W jakiej odległości od telewizora powinna stać kanapa?

Żyjemy w czasach, w których telewizor jest obecny niemal w każdym domu. Oglądanie ulubionych seriali siedząc na kanapie stanowi świetną rozrywkę dla wielu osób. Umieszczając w pokoju telewizor należy pamiętać o bezpiecznej odległości od mebla, w jakiej powinien stać, by oglądanie było zdrowe.

Dlaczego odległość kanapy od telewizora jest ważna?

Telewizor to podstawowy element wyposażenia większości salonów. Ustawia się go na szafce bądź mocuje na ścianie. Sofa lub kanapa muszą stać w optymalnej odległości od sprzętu, by domownicy oraz goście mogli uniknąć problemów zdrowotnych. Zbyt bliska nierzadko wiąże się z rażeniem intensywnego światła w oczy, co skutkuje podrażnieniem i łzawieniem narządu wzroku. Jeśli telewizor stoi zbyt daleko, osoby patrzące na niego muszą wytężać wzrok i mrużyć oczy. Ważną kwestią jest też zdrowie kręgosłupa. Duża odległość telewizora od kanapy może prowadzić do pochylania się w celu dostrzeżenia szczegółów na ekranie. Analogicznie niewystarczająca odległość wiąże się z odchylaniem się, które prowadzi do napięcia mięśni i bólu kręgosłupa.

Od czego zależna jest odległość telewizora od kanapy?

Odległość telewizora od kanapy powinna zostać dobrana przede wszystkim pod względem rozmiaru urządzenia. Większy sprzęt dobrze umieścić dalej od mebla. Już przed zakupem telewizora musimy zadać sobie pytanie, czy dysponujemy na tyle dużą przestrzenią, by było możliwe umieszczenie go w bezpiecznej odległości od kompletu wypoczynkowego. Kolejnym czynnikiem do wzięcia pod uwagę jest to, czy telewizor stoi na szafce czy wisi na ścianie. Warto zastanowić się nad możliwościami aranżacyjnymi. Urządzenie nie powinno być umiejscowione w przestrzeni, po której często chodzą domownicy. Inaczej będą przeszkadzali osobom oglądającym telewizję. Właśnie dlatego przy aranżowaniu wnętrza musimy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim praktycznymi.

Jaka odległość powinna dzielić telewizor i kanapę?

Optymalna odległość telewizora od kanapy jest zależna od przekątnej ekranu. Minimalna jest dwa razy większa od szerokości ekranu, natomiast maksymalna ? cztery razy większa. Można więc wymienić najlepszą odległość dla urządzeń o najbardziej popularnych wymiarach. Jest ona następująca:

  • dla przekątnej 46 cali ? 193 cm,
  • dla przekątnej 50 cali ? 210 cm,
  • dla przekątnej 55 cali ? 231 cm,
  • dla przekątnej 56 cali ? 273 cm.

Jeśli telewizję mają oglądać dzieci, odległości między elementami mogą być nieco większe. Najkorzystniejsze dla zdrowia jest siedzenie na wprost telewizora, a nie pod kątem. Znaczenie ma też jakość obrazu. Jeśli jest on rozpikselowany, będziemy bardziej przysuwać się do ekranu w celu zobaczenia szczegółów. Właśnie dlatego kupując telewizor należy sprawdzić, czy gwarantuje on nowoczesną jakość HD. W przypadku sprzętów stojących na szafce znaczenie ma także wysokość mebla. Do niższych szafek odpowiednie będą telewizory o większej przekątnej. Oglądanie obrazu na niewielkim sprzęcie byłoby mało komfortowe i wymagało opuszczania wzroku.

Podsumowanie

Dzięki optymalnej odległości kanapy od telewizora będziemy mogli cieszyć się oglądaniem ulubionych programów w komfortowy i bezpieczny dla zdrowia sposób. Parametr ten najlepiej wyliczyć na podstawie przekątnej ekranu. By oglądanie telewizji kojarzyło się z wygodą i wypoczynkiem, należy ustawić sprzęt w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu, przez które nie będą często przechodzili domownicy. Jeśli urządzenie stoi na szafce, koniecznie trzeba dopasować jego rozmiar do wysokości mebla.

Może Cię zainteresować

dostawa mebli

Transport

Wiemy, że transport mebli to duże wyzwanie, dlatego możesz skorzystać z usług firmy transportowej, która przywiezie Twoje zakupy.

zaufany sklep internetowy

Zaufany sklep internetowy

Przez lata budowana marka spowodowała, że nasi klienci kupując u nas meble czują się pewnie i bezpiecznie.

najniższe ceny mebli od producenta

Najniższe ceny na rynku

Dzięki temu, że jesteśmy producentem możemy zaoferować towar najwyższej jakości w najlepszych cenach.

meble tapicerowane na raty 0%

Raty 0%

Nie tylko nasze meble są wygodne... wygodne jest także finansowanie zakupów w ratach, oferowane przez współpracujące z nami bank.

Zapisz się do newslettera i zyskaj 20 zł na zakupy

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o najnowszych produktach i promocjach

MEBLE ARES to producent mebli oferujący produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Stawiamy na dopracowanie produktów w najmniejszych detalach, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać ich funkcjonalność jak i wyjątkowy design. Szeroki wachlarz kolorystyki sprawia, że meble można z łatwością dopasować do każdego pomieszczenia.

Zarejestruj się

Nie masz konta?

[reviews_rating]

Zamów 6 próbek tkanin za jedyne 10 zł

Cena próbnika:

10 zł / 6 próbek

Czas dostawy:

około 5 dni roboczych