Blog

w jakim kierunku powinno stać łóżko w sypialni

W jakim kierunku powinno stać łóżko w sypialni?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. W końcu spędza się w niej nawet do 8 godzin dziennie. Warto więc urządzić ją tak, by sprzyjała ona wypoczynkowi. Niezwykle duży wpływ na to ma m.in. ustawienie łóżka. Dlatego tez podpowiadamy, w jakim kierunku ustawić łóżko w sypialni!

Ustawienie łóżka a wpływ na jakość snu

Nie od dziś wiadomo, że łóżko wpływa na wygodę i komfort w trakcie snu. Jak się jednak okazuje, nie tylko materac ma znaczenie. Ogromny wpływ ma również ustawienie łóżka. Postawione we właściwym miejscu wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz produktywność. Dlatego też wybór miejsca, w którym się je postawi nie powinno być kwestią przypadku. Ustawienie łóżka ma ogromne znaczenie dla naszej codzienności oraz tego, jak się czujemy w sypialni. Co więcej, w grę wchodzi także nasilenie światła oraz widok, który będzie się oglądać codziennie rano po przebudzeniu. Jak zatem ustawić łóżko tak, by wykorzystać je jak najlepiej?

Jak ustawić łóżko w sypialni?

O tym, jak zagospodarować przestrzeń mieszkalną, ludzie zastanawiają się już od setek lat. Kwintesencją tych starań jest m.in. Feng Shui, czyli sztuka planowania przestrzeni w taki sposób, by osiągnęła ona synergię z przyrodą. Zdaniem chińskich filozofów, którzy zgłębiali tę szkołę, powinno się spać z głową skierowaną na północ geograficzną. Współcześni projektanci wnętrz zwracają jednak uwagę na bardziej przyziemne rzeczy, a m.in. na to by:

  • Zapewnić dostęp do łóżka z trzech stron – zwłaszcza jeżeli korzystają z niego 1 osoby.
  • Łóżko stało tyłem do ściany – lecz w taki sposób, by nie znajdowało się ono na wprost drzwi.
  • Unikać stawiania łóżka pod oknem.
  • Stawiać łóżko w takim miejscu, by w jak najmniejszym stopniu znajdowało się na linii łączącej drzwi i okno.

Wielu ekspertów uważa również, że urządzając sypialnię, warto również uwzględnić kierunki świata. Tu pojawia się więc pytanie, jak wpływa to na orientację łóżka?

Ustawienie łóżka względem stron świata

Zgodnie ze wspomnianą filozofią Feng Shui, łózko powinno być ustawione w ten sposób, by spać z głową skierowaną na północ, a nogami – na południe. Takie ustawienie wpływa korzystnie na witalność oraz regenerację. Dlaczego powinno się spać z głową skierowaną w kierunku północnym?  Śpiąc w takiej pozycji, można bardziej wypocząć, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Wiąże się to m.in. z polem magnetycznym Ziemi, które wpływa na nasze ciało.

Feng Shui i liczba Kua a ustawienie łóżka

Idąc o krok dalej, warto również obliczyć dla siebie liczbę Kua, na podstawie której określa się, do której z 2 grup się należy. W filozofii Feng Shui wierzy się bowiem, że ludzi można podzielić na ludzi zachodu lub wschodu. Zgodnie z założeniami Feng Shui świat jest podzielony na 8 kierunków, które utożsamiają: sukces ogólny, zdrowie, romans, rozwój, niepowodzenia, pięć duchów, sześć śmierci, totalne zagubienie. Jak więc widać, aż połowa z nich nie zwiastuje niczego dobrego. Aby więc odnieść sukces, powinno się więc spać z głową w tym kierunku, który sprowadzi na nad dobre rzeczy.

Może Cię zainteresować

dostawa mebli

Transport

Wiemy, że transport mebli to duże wyzwanie, dlatego możesz skorzystać z usług firmy transportowej, która przywiezie Twoje zakupy.

zaufany sklep internetowy

Zaufany sklep internetowy

Przez lata budowana marka spowodowała, że nasi klienci kupując u nas meble czują się pewnie i bezpiecznie.

najniższe ceny mebli od producenta

Najniższe ceny na rynku

Dzięki temu, że jesteśmy producentem możemy zaoferować towar najwyższej jakości w najlepszych cenach.

meble tapicerowane na raty 0%

Raty 0%

Nie tylko nasze meble są wygodne... wygodne jest także finansowanie zakupów w ratach, oferowane przez współpracujące z nami bank.

Zapisz się do newslettera i zyskaj 20 zł na zakupy

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o najnowszych produktach i promocjach

MEBLE ARES to producent mebli oferujący produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Stawiamy na dopracowanie produktów w najmniejszych detalach, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać ich funkcjonalność jak i wyjątkowy design. Szeroki wachlarz kolorystyki sprawia, że meble można z łatwością dopasować do każdego pomieszczenia.

Koszyk

Z kodem WIELKANOC taniej o VAT + DARMOWA DOSTAWA

Zarejestruj się

Nie masz konta?

[reviews_rating]

Zamów 6 próbek tkanin za jedyne 10 zł

Cena próbnika:

10 zł / 6 próbek

Czas dostawy:

około 5 dni roboczych