PRODUCENT OD 30 LAT
NAJNIŻSZE CENY
PONAD 1000 PRODUKTÓW

PRODUCENT MEBLI OD 30 LAT

Polecane

BESTSELLER

Pikowane krzesło tapicerowane Madame 2

565 

Najniższa cena z 30 dni: 479 

480.25  z kodem: CHRISTMAS2023
BESTSELLER

Eleganckie tapicerowane krzesło Polo z wycięciem w oparciu

435 

Najniższa cena z 30 dni: 369 

369.75  z kodem: CHRISTMAS2023
BESTSELLER

Rozkładana kanapa Felix z pikowaniem

2323 

Najniższa cena z 30 dni: 1969 

1974.55  z kodem: CHRISTMAS2023
BESTSELLER

Krzesło tapicerowane A27 do jadalni

225 

Najniższa cena z 30 dni: 189 

191.25  z kodem: CHRISTMAS2023

Blog

Łóżko tapicerowane czy drewniane - które wybrać

Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?

Wybór idealnego łóżka do sypialni nie zawsze jest łatwym zadaniem. Musimy zastanowić się, jaka propozycja spełni nasze oczekiwania. Niezwykle cenione na rynku są modele tapicerowane i drewniane. Każdy z nich ma szerokie grono zwolenników. Wiele zależy też od naszych preferencji i aranżacji wnętrza. Oba rodzaje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się obu opcjom, zwłaszcza jeśli interesują nas łóżka tapicerowane do sypialni. Jakie łóżko wybrać – tapicerowane czy drewniane? O czym pamiętać podczas doboru? Jaka opcja spełni nasze wymogi?

Łóżko drewniane

Na początku przyjrzyjmy się temu, jakie zalety ma drewniane łóżko. Najważniejsze atuty drewnianego łóżka to:

  • Naturalny materiał – efektywny sen wpływa na nasze zdrowie. Drewniane łóżka są dziełem natury. Nic więc dziwnego, że tak chętnie jest wybierane przez odbiorców w każdym wieku. 
  • Funkcjonalność – drewno to materiał miękki, plastyczny i łatwy do obróbki. W efekcie powstają wymarzone kształty mebla, który umieścimy w sypialni nowoczesnej lub tradycyjnej. Nie zapominajmy o dodatkowych atutach, takich jak tapicerowany zagłówek lub skrzynia na pościel.
  • Szeroki wybór – niewiele jest surowców, które dają tak szeroką różnorodność i właściwości, jakie ma drewna. Drewniane łóżka są tworzone z różnych gatunków drzew, z których każde ma swoje cechy. Dąb jest niezwykle mocny, a za sosnę zapłacimy niewiele. 
  • Estetyczny mebel – łóżko z drewna pięknie się prezentuje. Nawet po upływie kilku lat pozostaje atrakcyjne. Bardzo łatwo odświeżymy mebel za pomocą cyklinowania i powtórnego lakierowania. 
  • Wysoka wytrzymałość – faktem jest, że łóżko z drewna cechuje się wytrzymałością. Drewno dostosowuje się do warunków, które panują we wnętrzach. Mebel na przestrzeni lat “dojrzewa” i może być używany przez wiele długich lat. 

Jak widać, liczne właściwości przemawiają za meblami drewnianymi. Trzeba także poznać zalety tapicerowanych łóżek, co pomoże nam podjąć ostateczną decyzję. 

Łóżko tapicerowane

Tapicerowane łóżka również mają wiele zalet. Meble zapewniają wysoki komfort snu każdemu domownikowi. Możemy sprawnie dobrać kolor, fakturę i tkaninę obiciową łóżka. Gustownie prezentuje się duży zagłówek, który zazwyczaj występuje w tapicerowanych łóżkach. Ma on za zadanie dawać wygodę podczas oglądania filmu lub czytania książki. Ponadto, pozwala ochronić ścianę przez pobrudzeniem. Miękkie obicie mebla jest bezpieczne dla seniorów i dzieci. Nie bez znaczenia są dodatkowe udogodnienia, takie jak wysuwane szuflady lub pojemnik na pościel. Łóżko z pojemnikiem jest doskonałym sposobem na oszczędne zagospodarowanie małego wnętrza. Niezwykle bogata oferta łóżek tapicerowanych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci cały czas poszerzają ofertę, podążając za trendami rynkowymi. Takie łóżko sprawdzi się w sypialni klasycznej, nowoczesnej, minimalistycznej, czy też glamour. 

Podsumowując warto stwierdzić, że zarówno łóżka tapicerowane, jak i drewniane mają wiele zalet. Proces doboru jest zależny głównie od naszych oczekiwań i aranżacji wnętrza. Mebel powinien pasować do sypialni, tworząc spójną całość. Przytulna sypialnia z modnym łóżkiem pozwoli zachować komfort. 

Może Cię zainteresować

Polecane

BESTSELLER

Nowoczesne krzesło tapicerowane K6

435 

Najniższa cena z 30 dni: 369 

369.75  z kodem: CHRISTMAS2023
BESTSELLER

Rozkładana kanapa Felix z pikowaniem

2323 

Najniższa cena z 30 dni: 1969 

1974.55  z kodem: CHRISTMAS2023
BESTSELLER

Pikowane krzesło tapicerowane Madame 2

565 

Najniższa cena z 30 dni: 479 

480.25  z kodem: CHRISTMAS2023
BESTSELLER

Drewniane krzesło A85 z tapicerowanym siedziskiem i oparciem

235 

Najniższa cena z 30 dni: 199 

199.75  z kodem: CHRISTMAS2023

Świąteczna oferta specjalna! Darmowa dostawa oraz -15% na całe zamówienie z kodem CHRISTMAS2023

Zarejestruj się

Nie masz konta?

?>